Get Adobe Flash player

Aktuálne kurzy

Tejpovanie  
Termín: 
7.1.-8.1.2019
Čas:   16.00-21.00

Kamenná masáž
Termín: 18.12-19.12.2018
Čas: 16.00-21.00

Korekcia pohybového aparátu
Termín: podľa dohody
Čas: 16.00-21.00

Bankovanie

Termín: 13.12.-14.12.2018

čas: 16.00-21.00

Športová masáž akreditovaná MŠSR a zákl. masáž (*nové)
Termín:
I.časť  –   19.1.-27.1.2019
II.časť –  9.2.-17.2.2019

III. časť dva dni podľa dohody počas prestávky medzi 1.-2.. časťou kurzu

Čas: pracovné dni 16.00-21.00 a voľné dni 8.00-18.00

Manuálna lymfodrenáž
Termín:  15.12-17.12.2018
Čas: 8.00-17.00/8.00-17.00/16.00-21.00

Tehotenská a baby masáž
Termín:  podľa dohody
Čas: 16.00-21.00/8.00-13.00

Doškolenie masérov
Termín: podľa záujmu
Čas: podľa harmonogramu

Klasická masáž na doma

Termín: 11.1-13.1.2019

Čas: 16-21/8-17-/8-13

Prehľad kurzov

Platby za kurzy

Ak je poplatok za kurz uhradený v termíne uvedenom na pozvánke – prihláška je platná. Spôsob platby: bezhotovostným prevodom na účet alebo vkladom hotovosti v SLSP a.s. na účet SK7609000000000011608177 Poštovou poukážkou ( na správu adresátovi uveďte meno platiteľa).

Absolventi akreditovaného kurzu športová masáž  v ŠKOMAS-e majú na ostatných kurzov zľavu 10 EUR

Podmienky prijatia na kurz je vek nad 18 rokov, uhradený poplatok za kurzy, dobrý zdravotný stav a ukončené minimálne úplne stredné vzdelanie, alebo úplne strdné odborné vzdelanie. Ubytovanie stravovanie nezabezpečujeme. V cene za kurz sú zahrnuté pracovné pomôcky, učebné pomôcky a občerstvenie (nealkoholické nápoje a kávu)

Na konci každého kurzu dostanete osvedčenie o absolvovaní kurzu. Je možné aj v anglickom a nemeckom jazyku.

Športová masáž (ŠM) a základná masáž, akreditovaná MŠSR

kurz je akreditovaný MŠ SR – prostriedok na odstránenie únavy, prípravy na podanie telesných výkonov,  na obnovu síl verejnosti, športovcov a v nemalej miere prevencia pred poruchami pohybového aparátu, pri pravidelnej aplikácii aj na odstránenie celulitídy. Kurz trvá 18 dní v dvoch častiach a účastníci budú oboznámení so základami masáže.

Manuálna lymfodrenáž /MLD/

jej účinky poznáme z rehabilitácie. Manuálna lymfodrenáž /celotelová/ sa dá veľmi dobre aplikovať aj pre verejnosť, ako prevencia pred preťažením, celulitídou, opuchmi a pred ochorením. Dosahujú sa ňou dobré výsledky aj u športovcov.

Manuálna lymfodrenáž tváre (MLT)

Poznatky manuálnej lymfodrenáže prenesené k zmenám na tvári. Procedúra znižuje opuchy, dochádza k jemným – kladným zmenám. Pôsobí na vzhľad a má relaxačný účinok. To je obsah výuky kurzu.

Reflexná masáž chodidiel (RMC)

Nenáročná forma masáže na zistenie zmien v činnosti telesných orgánov, celkovom stave organizmu, využitie ref. masáže na regeneráciu, diagnostiku a pre zručných masérov aj na prevenciu pred ochorením.

Masáž lávovými kameňmi (KAM)

masáž za pomoci teplých (aj studených( kameňov rôzneho pôvodu ( lávové, riečne, morské..) a vonných olejov pôsobí relaxačne a regeneračne. Zvláštna atmosféra umožňuje zabúdať na stresy a obnovuje telesné a duševné sily. V kurze sa poslucháči učia jednotlivé zostavy uloženia kameňov a aj masáž pomocou kameňov celého tela a tváre

Doškoľovanie (DOŠ)

obnova kvalifikácie určená pre absolventov kurzov po 3, 5, resp. 10 a viac rokoch. Obsah tvorí povinné učivo (1/4) a nové poznatky (3/4) z masáže a regenerácie pre verejnosť a pre šport. Je ciele najmä pre tých čo si pracujú a nestíhajú sa vzdelávať, resp. mali pauzu vo výkone masérskej činnosti.

Baňkovanie (BAN)

pomocou sklenených, plastových, bambusových baniek očisťovanie organizmu, zlepšenie kvality zdravia a rekondíci.Tiež na odstránenie bolestí pohybového aparátu.

Obsluha sauny (OSA)

obsahom je osvojovanie si postupov saunovania, vplyvu sauny na ľudský organizmus a prevádzkové zásady v saune.

Ájurvéda – indická masáž (AJU)

je celotelová masáž horúcim olejom hlboko relaxačná na odtránenie toxínov a uvoľnenie organizmu. Ájurvéda je jednou z najstarších liečebných metód a je nepochybne spôsob ako prežiť svoj život v telexnej a duševnej pohode a zdraví.

Akupresúra (AKU)

Tejpovanie (TEJ)

– spevňovanie kĺbov pružnými páskami vymedzujúce pohyb tak, aby nedošlo k poraneniu pri prevencii, alebo k poškodeniu poraneného, preťaženého kĺbu, svalu. Tejpujú sa hlavné kĺby. Uplatňuje sa aj kineziotejp t.j. tejp chrániaci aktívny sval pred poškodením

Korekcie pohybového aparátu 1. a 2. (KPA)

Jemné narábanie s pohybovým aparátom je zamerané na jeho úpravu, korekciu. Efekt sa dosiahne jednak uvoľnením (masážou, jemnými technikami) príslušnej lokality a cielenou pohybovou činnosťou jednotlivých častí tela (končatín a trupu). Súčasťou kurzu je relaxačno aktivačné pôsobenie na svalový korzet chrbtice. Účinok si klienti už overili. Najmä tí, ktorým pomohla. Kurz prebieha v osvojení si teórie a najmä praxe.

Point masáž  (POINT)

Praktická masáž sa zameriava na hĺbkové uvoľnenie svalov, ktoré sú preťažené jednostranným zapojením alebo skrátením. Silnejší tlak a miernu bolesť vystrieda pocit zmiernenia napätia a trvalé uvoľnenie. Masáž ostraňuje bolesť svalov, úponov a následne kĺbov. Presným zacielením na pôvod bolesti dosiahneme ovnovenie výživy a prekrvenie svalov, pre správne držanie tela a výkon bezbolestného pohybu.

 

Meniny

Meniny na web

Práve nás číta…

užívateľia: 1 hosť -