Get Adobe Flash player

Aktuálne kurzy

Bankovanie  
Termín: 
27.3-28.3.2018
Čas:   16.00-21.00

Tejpovanie
Termín: 4.4.-5.4.2018
Čas: 16.00-21.00

Manuálna lymfodrenáž
Termín: 16.4.-20.4.2018
Čas: 16:00 – 21:00

Thajská masáž

Termín: 12.4.-14.4.2018

čas: prac. dni 16.00-21.00 a sobotu 8.00-13.00

Športová masáž akreditovaná MŠSR a zákl. masáž (*nové)
Termín:
I.časť  –   28.7.2018-3.8.2018
II.časť –  14.8.-19.8.2018
Čas: denne 8.00-18.00

Reflexná masáž chodidiel
Termín:  2.5.-4.5.2018
Čas:   16.00-21.00

Mäkké techniky I.
Termín:  9.4.-11.4.2018
Čas: 16.00-21.00

Doškolenie masérov
Termín: 6.4.-8.4.2018
Čas: podľa harmonogramu

Korekcia pohybového aparátu

Termín: 9.5.-11.5.2018

Čas: 16.00-21.00

Prehľad kurzov

Platby za kurzy

Ak je poplatok za kurz uhradený v termíne uvedenom na pozvánke – prihláška je platná. Spôsob platby: bezhotovostným prevodom na účet alebo vkladom hotovosti v SLSP a.s. na účet SK7609000000000011608177 Poštovou poukážkou ( na správu adresátovi uveďte meno platiteľa).

Absolventi akreditovaného kurzu športová masáž  v ŠKOMAS-e majú na ostatných kurzov zľavu 10 EUR

Podmienky prijatia na kurz je vek nad 18 rokov, uhradený poplatok za kurzy, dobrý zdravotný stav a ukončené minimálne úplne stredné vzdelanie, alebo úplne strdné odborné vzdelanie. Ubytovanie stravovanie nezabezpečujeme. V cene za kurz sú zahrnuté pracovné pomôcky, učebné pomôcky a občerstvenie (nealkoholické nápoje a kávu)

Na konci každého kurzu dostanete osvedčenie o absolvovaní kurzu. Je možné aj v anglickom a nemeckom jazyku.

Športová masáž /ŠM/akreditovaná MŠSR a základná masáž

kurz je akreditovaný MŠ SR – prostriedok na odstránenie únavy, prípravy na podanie telesných výkonov,  na obnovu síl verejnosti, športovcov a v nemalej miere prevencia pred poruchami pohybového aparátu, pri pravidelnej aplikácii aj na odstránenie celulitídy. Kurz trvá 18 dní v dvoch častiach a účastníci budú oboznámení so základami masáže.

Lymfodrenážna masáž /MLD/

jej účinky poznáme z rehabilitácie. Manuálna lymfodrenáž /celotelová/ sa dá veľmi dobre aplikovať aj pre verejnosť, ako prevencia pred preťažením, celulitídou, opuchmi a pred ochorením. Dosahujú sa ňou dobré výsledky aj u športovcov.

Reflexná masáž chodidiel /RMC/

Nenáročná forma masáže na zistenie zmien v činnosti telesných orgánov, celkovom stave organizmu, využitie ref. masáže na regeneráciu, diagnostiku a pre zručných masérov aj na prevenciu pred ochorením.

Kameňová masáž /KAM/

masáž za pomoci teplých /aj studených/ kameňov rôzneho pôvodu ( lávové, riečne, morské..) a vonných olejov pôsobí relaxačne a regeneračne. Zvláštna atmosféra umožňuje zabúdať na stresy a obnovuje telesné a duševné sily. V kurze sa poslucháči učia jednotlivé zostavy uloženia kameňov a aj masáž pomocou kameňov celého tela a tváre

Doškoľovanie /DOŠ/

obnova kvalifikácie určená pre absolventov kurzov po 3, 5, resp. 10 a viac rokoch. Obsah tvorí povinné učivo (1/4) a nové poznatky (3/4) z masáže a regenerácie pre verejnosť a pre šport. Je ciele najmä pre tých čo si pracujú a nestíhajú sa vzdelávať, resp. mali pauzu vo výkone masérskej činnosti.

Baňkovanie /BAN/

pomocou sklenených, plastových, bambusových baniek očisťovanie organizmu, zlepšenie kvality zdravia a rekondíci.Tiež na odstránenie bolestí pohybového aparátu.

Obsluhovateľ sauny /OSA/

obsahom je osvojovanie si postupov saunovania, vplyvu sauny na ľudský organizmus a prevádzkové zásady v saune.

ÁJURVÉDA – indická masáž /AJU/

je celotelová masáž horúcim olejom hlboko relaxačná na odtránenie toxínov a uvoľnenie organizmu. Ájurvéda je jednou z najstarších liečebných metód a je nepochybne spôsob ako prežiť svoj život v telexnej a duševnej pohode a zdraví.

AKUPRESÚRA/AKU/

Tejpovanie /TEJ/

– spevňovanie kĺbov pružnými páskami vymedzujúce pohyb tak, aby nedošlo k poraneniu pri prevencii, alebo k poškodeniu poraneného, preťaženého kĺbu, svalu. Tejpujú sa hlavné kĺby. Uplatňuje sa aj kineziotejp t.j. tejp chrániaci aktívny sval pred poškodením

Korekcie pohybového aparátu 1. a 2. /KPA/

Jemné narábanie s pohybovým aparátom je zamerané na jeho úpravu, korekciu. Efekt sa dosiahne jednak uvoľnením (masážou, jemnými technikami) príslušnej lokality a cielenou pohybovou činnosťou jednotlivých častí tela (končatín a trupu). Súčasťou kurzu je relaxačno aktivačné pôsobenie na svalový korzet chrbtice. Účinok si klienti už overili. Najmä tí, ktorým pomohla. Kurz prebieha v osvojení si teórie a najmä praxe.

Manuálna lymfodrenáž tváre /MLT/

Poznatky manuálnej lymfodrenáže prenesené k zmenám na tvári. Procedúra znižuje opuchy, dochádza k jemným – kladným zmenám. Pôsobí na vzhľad a má relaxačný účinok. To je obsah výuky kurzu.

Point masáž  /POINT/

Praktická masáž sa zameriava na hĺbkové uvoľnenie svalov, ktoré sú preťažené jednostranným zapojením alebo skrátením. Silnejší tlak a miernu bolesť vystrieda pocit zmiernenia napätia a trvalé uvoľnenie. Masáž ostraňuje bolesť svalov, úponov a následne kĺbov. Presným zacielením na pôvod bolesti dosiahneme ovnovenie výživy a prekrvenie svalov, pre správne držanie tela a výkon bezbolestného pohybu.

 

Meniny

Dnes je:

meniny oslavuje:
zajtra má meniny:

Práve nás číta…

užívateľia: 4 hostia -